Dětský domov v Budišově nad Budišovkou

 
Dětský domov v Budišově nad Budišovkou je školské zařízení, jehož účelem  je zajišťovat nezletilým dětem ve věku od 3 do 18 let, případně zletilé osobě do 19 let, na základě rozhodnutí soudu o ústavní výchově nebo  nebo do 26 let po dobu studia. Dětský domov zajišťuje  výchovnou, hmotnou a sociální péči o děti a mládež, která ze závažných důvodů nemůže být vychovávána ve vlastní rodině.
 
Dětský domov v Budišově nad BudišovkouOrganizace i podmínky provozu jednotlivých rodinných skupin jsou plně v souladu se zákonem č. 109/2002 Sb., o ústavní výchově a vyhláškou č. 438/2006 Sb., kterou se stanoví podrobnosti výkonu ústavní výchovy.
 
 
 
 
 
 
 
 
Dětský domov v Budišově nad Budišovkou - foto 2Všichni zaměstnanci našeho zařízení si plně uvědomují specifika potřeb a zájmů dětí ze sociálně narušených rodin a výchově věnují mimořádné úsilí. Zejména rozvoj samostatnosti a soběstačnosti dětí pokládáme za nejdůležitější oblast naší práce.
Dětský domov dětem poskytuje psychologickou a speciálně pedagogickou odbornou činnost. Umožňuje dětem nabýt dle svých možností a schopností určitý stupeň vzdělání. Pedagogové  vycházejí z uvědomění, že jsou neustále vzorem dětem jim svěřeným.
 
 
 
  
Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, ČSA 718, příspěvková organizace, je školské zařízení, které sdružuje:
 
- dětský domov s kapacitou 16 lůžek, hlavní budova
- odloučené pracoviště na Dukelské ulici 636 s kapacitou 14 lůžek 
- cvičný byt s kapacitou 2 lůžka
- školní jídelnu s kapacitou 50 jídel
  
Obě budovy prošly rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2002. Prostředí, prostorové řešení i vybavení jednotlivých místností zcela odpovídá zákonu č. 109/2002 Sb., o výkonu ústavní výchovy nebo 
ochranné výchovy ve školských zařízeních.
 
 
Dětský domov v Budišově nad Budišovkou - foto 3Od 1.1.2011 je v provozu 4. rodinná skupina, která je umístěna v budově Dukelská 636. Kapacita našeho zařízení se tím zvýšila na 32 lůžek. Skupina  je určena dětem starším 15 let.  Děti si pod vedením vychovatelů hospodaří s financemi , nakupují potraviny, oblečení, hygienické prostředky a o víkendech vaří celodenní stravu.  
Součásti každé rodinné skupiny je 4 - 5 pokojů, které jsou určeny pro dvě až tři děti, obývací pokoj, kuchyňka s jídelnou, vychovatelna, sociální zařízení pro chlapce a dívky, místnost na praní prádla. Děti se učí samostatnosti, jak v pracovních činnostech, tak i v osobním životě. Jednoduše a prostě - učí se nakupovat, vařit, žehlit, prát, uklízet apod. Výchova dětí se opravdu zkvalitnila, zvláště v péči jejich individuálních potřeb. Pozitivní vliv na výchovu má i to, že v současné době u nás pracuje šest mužů (strejdové jsou u dětí velmi oblíbeni).
 
Dětský domov v Budišově nad Budišovkou - nástavba zadní části objektu„Nástavba zadní části objektu DD“, cvičný  byt,  funguje pro děti starší šestnácti let. Bytová jednotka je určena pro dvě děti, které se připravují na odchod ze zařízení do samostatného života. Jde nám především o zlepšení finanční gramotnosti dětí.  Provoz cvičného bytu se řídí zpracovaným řádem. 
 
 
 
 
 
 
 
Dětský domov v Budišově nad Budišovkou - hřiště s umělým povrchemHlavní důraz při výchově klademe   na pohybovou aktivitu dětí. Pohyb je výrazným znakem života dítěte.  K tomu účelu nám hlavně slouží ,  hřiště s umělým povrchem na kopanou, volejbal a tenis. U domova je taktéž asfaltové hřiště na košíkovou a floorball.  Na odloučeném pracovišti je vybavena posilovna . Sportovní sklad je materiálně dobře vybaven : lyže, kolečkové brusle, kola atd.. Na zahradě je vybudováno také dětské hřiště.
 
 
 
 
 
 
Život v našem domově není určitě jen o plnění standardních povinností, nebo vytváření pouze "statického" zázemí. Díky aktivitám našich  tet a strejdů, a občasné podpoře sponzorů se nám daří vést vskutku pestrý a aktivní život i v oblasti volného času, ať už v době letních či zimních prázdnin, o víkendech, nebo jen ve všedním odpoledni. Zúčastňujeme se akcí, pořádaných jinými domovy, a některé i sami pořádáme.
 
Návštěva SDH Budišov nad Budišovkou se strejdou hasičem
Návštěva SDH Budišov nad Budišovkou se strejdou hasičem
     
Maturitní ples v Open Gate
Maturitní ples v Open Gate – naše 2 studentky po úspěšném ukončení studia na prestižním gymnáziu
 
Albert triatlon tour
Albert Triatlon Tour 2013
 

ZLAŤÁCI - FINÁLE V BRNĚ !

Postoupili jsme do finále velké foodstylingové soutěže dětských kuchařských týmů na divokou kartu poroty a ve finále v Brně získali Silva, Lukáš a Patrik  krásné 3. místo.
Jednalo se o talentovou show s názvem Zlaťáci v kuchyni pod záštitou Nadačního fondu Albert, která měla za cíl probudit v dětech zájem o zdravé potraviny a přípravu jednoduchých pokrmů z nich.
Finále v Brně moderoval Jirka Mádl a v porotě zasedli odborníci na zdravou výživu a profesionální kuchaři.
Zlaťáci - finále v Brně - foto 1
Zlaťáci - finále v Brně - foto 2Zlaťáci - finále v Brně - foto 3
 
 

VÁNOCE V RAMZOVÉ (20.-26.12.2012)  

Vánoce v Ramzové - foto 1

Vánoce v Ramzové - foto2
 
28.9.2012 jsme vyrazili s malými i velkými po břidlicové stezce údolím Budišovky a posbírali odpadky po lidech, kteří nemají úctu k přírodě. A zároveň jsme se pěkně prošli a užili si spoustu legrace :-)
Břidlicová stezka údolím Budišovky

  ZPĚT   Zpět na předchozí stránku  Náhled ke článku Dětský hospicový stacionář Ondrášek
14.11.2014  Dětský hospicový stacionář Ondrášek
Hlavním cílem projektu je zkvalitnění a rozšíření služeb Mobilního hospice Ondrášek zvýšením jeho kapacity a zřízením Dětského hospicového stacionáře. Chceme tak vyjít vstříc potřebám rodičů, kteří se dostávají do svízelné situace v souvislosti s péčí o nevyléčitelně nemocné dítě. V současné době budujeme Dětský hospicový stacionář Ondrášek, který bude poskytovat komplexní odlehčovací služby pro rodiče a blízké osoby našich pacientů...více

  Náhled ke článku Odloučené pracoviště DDÚ v Ostravě Přívoze
23.11.2013  Odloučené pracoviště DDÚ v Ostravě Přívoze
Odloučené pracoviště v Ostravě Přívoze je určeno pro děti plnící povinnou školní docházku, které trpí poruchami vývoje osobnosti a poruchou sociálního vývoje, somatickým, smyslovým nebo kombinovaným postižením, se sníženou schopností přizpůsobení...více

  Náhled ke článku Dětský domov v Budišově nad Budišovkou
23.11.2013  Dětský domov v Budišově nad Budišovkou
Dětský domov v Budišově nad Budišovkou je školské zařízení, jehož účelem je zajišťovat nezletilým dětem ve věku od 3 do 18 let, případně zletilé osobě do 19 let, na základě rozhodnutí soudu o ústavní výchově nebo nebo do 26 let po dobu studia. Dětský domov zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči o děti a mládež, která ze závažných důvodů nemůže být vychovávána ve vlastní rodině...více

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
další informace