Dětský hospicový stacionář Ondrášek

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění a rozšíření služeb Mobilního hospice Ondrášek zvýšením jeho kapacity a zřízením Dětského hospicového stacionáře. Chceme tak vyjít vstříc potřebám rodičů, kteří se dostávají do svízelné situace v souvislosti s péčí o nevyléčitelně nemocné dítě. V současné době budujeme Dětský hospicový stacionář Ondrášek, který bude poskytovat komplexní odlehčovací služby pro rodiče a blízké osoby našich pacientů.  

Péče o dětské pacienty s různými formami nevyléčitelných           nemocí je nesmírně psychicky i fyzicky náročná. Pečující rodiče jsou vystaveni velké zátěži, což má samozřejmě vliv na psychickou pohodu a stabilitu v rodině. Děti vyžadují celodenní dohled a péči, včetně noční obsluhy. Například rodiny s dětmi na umělé plicní ventilaci zůstávají v péči o své děti osamoceny. Prakticky nemají žádnou či jen velmi omezenou možnost svěřit své dítě do péče služby zajištěné kvalifikovaným zdravotním personálem.  Pro dotčené  rodiny je obdobná služba nezbytná. Chceme tímto poskytovat podpůrné služby pro rodiče a předcházet tak u nich vyčerpání a rozvoji syndromu vyhoření.  

Neméně důležitá pro rozvoj identity a samostatnosti takto nemocných dětí je zkušenost i s jiným pečovatelem než je jeho rodič. Děti se s jiným pečovatelem učí říkat, jakou potřebují asistenci, s čím potřebují pomoci. Dětem velmi prospěje pobyt v přátelském prostředí s ostatními dětmi při zajištění odborné péče. Rodiče budou mít možnost odpočinout si a načerpat síly, zařídit i nezbytné záležitosti u lékaře, na úřadech apod. Zároveň budou moci sdílet s jinými rodiči své příběhy a osobní zkušenosti s nemocí svých dětí, což jim může usnadnit proces vyrovnání se s blížící se smrtí.

Aktuálně probíhají intenzivní stavební a rekonstrukční práce prostorů budoucího sídla Dětského hospicového stacionáře i celého zázemí Mobilního hospice Ondrášek. Jedná se o budovu bývalé školy na ulici Gurťjevova 11 v Ostravě – Zábřehu. Provoz Dětského stacionáře bychom chtěli zahájit na jaře příštího roku, podle toho jak se nám podaří zajistit financování projektu.
  ZPĚT   Zpět na předchozí stránku  Náhled ke článku Dětský hospicový stacionář Ondrášek
14.11.2014  Dětský hospicový stacionář Ondrášek
Hlavním cílem projektu je zkvalitnění a rozšíření služeb Mobilního hospice Ondrášek zvýšením jeho kapacity a zřízením Dětského hospicového stacionáře. Chceme tak vyjít vstříc potřebám rodičů, kteří se dostávají do svízelné situace v souvislosti s péčí o nevyléčitelně nemocné dítě. V současné době budujeme Dětský hospicový stacionář Ondrášek, který bude poskytovat komplexní odlehčovací služby pro rodiče a blízké osoby našich pacientů...více

  Náhled ke článku Odloučené pracoviště DDÚ v Ostravě Přívoze
23.11.2013  Odloučené pracoviště DDÚ v Ostravě Přívoze
Odloučené pracoviště v Ostravě Přívoze je určeno pro děti plnící povinnou školní docházku, které trpí poruchami vývoje osobnosti a poruchou sociálního vývoje, somatickým, smyslovým nebo kombinovaným postižením, se sníženou schopností přizpůsobení...více

  Náhled ke článku Dětský domov v Budišově nad Budišovkou
23.11.2013  Dětský domov v Budišově nad Budišovkou
Dětský domov v Budišově nad Budišovkou je školské zařízení, jehož účelem je zajišťovat nezletilým dětem ve věku od 3 do 18 let, případně zletilé osobě do 19 let, na základě rozhodnutí soudu o ústavní výchově nebo nebo do 26 let po dobu studia. Dětský domov zajišťuje výchovnou, hmotnou a sociální péči o děti a mládež, která ze závažných důvodů nemůže být vychovávána ve vlastní rodině...více

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
další informace